• قوانین و مقررات استفاده از جمبوجت دات کام

قوانین و مقررات استفاده از جمبوجت دات کام

شرایط و قوانین استفاده از خدمات جمبوجت

شرکت زیست فرآورده چیستا (سهامی خاص) با شناسه ملی 14009108312 در این سند به بیان شرایط و مقررات استفاده از خدمات فروشگاه جمبوجت می‌پردازد. جمبوجت امکان خرید از سایت های خارجی و تحویل محصول خریداری شده به کاربران را فراهم می کند. ثبت نام کاربران در وبسایت جمبوجت و یا هر نوع استفاده از این پلتفرم از جمله ثبت سفارش به معنای قبول کلیه مفاد این سند است و از لحظه ثبت نام، این سند به منزله قراردادی الزام‌آور میان کاربر و شرکت خواهد بود. بنابراین ضروری است پیش از ثبت نام و استفاده از خدمات جمبوجت، این شرایط و ضوابط را با دقت مطالعه فرمایید.

ماده یک) اصطلاحات و تعاریف

واژگان و اصطلاحاتی که در شرایط و قوانین حاضر مورد استفاده قرار گرفته‌اند، دارای معانی به شرح ذیل می‌باشند:

 • شرکت: منظور شرکت زیست فرآورده چیستا (سهامی خاص) با شناسه ملی 14009108312 است که از طریق پلتفرم جمبوجت نسبت به ارائه خدمات به کاربران اقدام می‌نماید.
 • جمبوجت: منظور وبسایت جمبوجت (com) است که مالکیت آن تماماً متعلق به شرکت بوده و شرکت از طریق آن به ارائه خدمات می‌پردازد.
 • مشتری/کاربر/شما: شخصی است که با ورود به وبسایت جمبوجت از طریق وارد نمودن اطلاعات خود در جمبوجت ثبت نام می‌کند و می تواند نسبت به ثبت سفارش اقدام کند. همچنین طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.
 • حساب کاربری: منظور حسابی است که کاربر با کلیک بر روی گزینه ورود یا ثبت نام و وارد نمودن اطلاعات خود در جمبوجت ایجاد می‌نماید.
 • خدمات جمبوجت: خدمات جمبوجت شامل فراهم آوردن امکان خرید از فروشگاه های اینترنتی خارجی مذکور در این پلتفرم است.
 • دارایی‌های فکری: دارایی‌های فکری مانند متون، طرح‌های گرافیکی، عکس، علائم تجاری، لوگو، کد‌های نرم‌افزار، اطلاعات کاربران، محتوای پلتفرم جمبوجت، ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب است که متعلق به شرکت می‌باشد.
 • فورس ماژور: منظور از فورس ماژور، وقوع هرگونه حادثه خارجی، غیر قابل دفع و غیر قابل پیش‌بینی است که مستند به فعل یا ترک فعل هیچ‌یک از طرفین (شرکت و کاربر) نباشد. از جمله مصادیق آن می‌توان به سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ، اعتصاب، بیماری‌های واگیردار، قطعی سراسری اینترنت، بروز اختلالات در شبکه‌های بالادست و زیرساختی از جمله شرکت‌های خدمات‌دهنده سرور، اینترنت ایران و یا اینترنت جهانی، قطع سراسری برق و یا دیگر حوادث این چنینی اشاره نمود.

ماده دو) شرایط استفاده از خدمات جمبوجت برای کاربران

 • جمبوجت با پایبندی کامل به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید.
 • هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود، به منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی و واجد اعتبار است و امضا کننده را متعهد و ملتزم به مفاد سندی که به طرق مزبور امضا نموده است، می‌نماید.
 • برای استفاده از خدمات جمبوجت کاربر باید بالای 18 سال باشد، فرایند ایجاد حساب کاربری را تکمیل نماید و مفاد این سند را قبول نماید، و اطلاعات تماس صحیح و به‌روز خود را ارائه دهد. استفاده افراد زیر 18 سال از خدمات جمبوجت باید با نظارت والدین باشد.
 • روز کاری به معنی روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
 • امکان سفارش‌‏گذاری در جمبوجت در 7 روز هفته و 24 ساعت در شبانه روز فراهم است.
 • جمبوجت به عنوان حق العمل کار برای کاربر از فروشگاه های اینترنتی خارجی خرید می کند و در خصوص ویژگی های کالاها، قیمت آنها، تخفیف ها، و … مسئولیتی ندارد و این موارد توسط فروشگاه خارجی مربوطه اعلام می گردد.
 • کاربر جهت استفاده از خدمات جمبوجت باید لینک کالای مورد نظر خود را از فروشگاه اینترنتی خارجی مورد نظر خود کپی کرده و در فرایند ثبت سفارش خود قرار دهد تا توسط تیم جمبوجت مورد بررسی قرار گیرد. پس از تایید سفارش توسط تیم جمبوجت، برآورد هزینه ها برای کاربر ارسال می گردد. در این مرحله تیم جمبوجت تعهدی به تایید سفارش ندارد.
 • از آنجا که لینک سفارش و کالا توسط خود کاربر ارسال می گردد جمبوجت هیچ مسئولیتی در خصوص ویژگی های کالا و کیفیت آن ندارد و نمی تواند فروشنده ای را تایید یا رد کند. بنابراین کاربر موظف است بررسی های لازم را انجام داده و با دقت کامل کلیه ویژگی های کالا و موارد مندرج در فروشگاه اینترنتی خارجی را بررسی نماید.
 • جمبوجت همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.
 • کاربران جمبوجت می‌توانند پس از ثبت سفارش و دریافت پیامک اعلام هزینه، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. پرداخت موفق هزینه به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامک و ایمیلی مبنی بر ثبت موفق سفارش، برای کاربر ارسال می‌شود و نیازی به اطلاع‌دادن پرداخت سفارش نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل تهیه و ارسال می‏‌شود. توجه داشته باشید که تحویل‌گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید مدرک شناسایی معتبر همراه داشته باشد.
 • کاربر می‌تواند در هر زمان از طریق ارسال تیکت در حساب کاربری خود، درخواست لغو حساب کاربری خود در جمبوجت را نماید.
 • در نظر داشته باشید بخشی از فرآیند جمبوجت از طریق هوش مصنوعی آن به نام سیدا انجام می شود لذا به علت عدم دخالت انسان در بخش هایی از این فرایند مسئولیت کلی خرید از جمله نوع کالا با شما خواهد بود. بنابراین کاربران باید به نوع کالا و ویژگی های آن در سایت فروشگاه خارجی توجه کافی نمایند.
 • توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های جمبوجت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
 • لازم است چنانچه بسته شما دارای مایعات، باطری، موتور، آهنربا باشد (ما موارد فوق را با پروازی جداگانه حمل خواهیم کرد) مراتب را در بخش توضیحات هر سفارش به اطلاع ما برسانید در صورتی که بسته پس از انتقال به فرودگاه و در بازرسی فرودگاه های چین شامل موارد ذکر شده باشد ضمن پذیرش کلیه خسارات احتمالی بسته شما تا مدت مشخص شده از سوی دولت چین در بازداشت در فرودگاه خواهد بود و زمان انتقال آن به کشور پس از آزاد سازی از سوی دولت چین خواهد بود و جمبوجت هیچ مسئولیتی در خصوص تاخیر احتمالی نخواهد داشت، همچنین اگر کالای شما حساس به ضربه است باید آن را به صورت یادداشت در سفارش یا تیکت در سامانه جمبوجت اطلاع دهید در صورت عدم گزارش دقیق شکستنی بودن کالا خسارات وارده به کالا به عهده شماست.
 • جمبوجت یک سایت خرید غیر تجاری و تسهیل دهنده جهت دور زدن تحریم ها برای تهیه اقلام مصرف کننده نهایی می باشد، در صورتی که کالای شما تجاری یا ارزش تجاری دارد باید ما را از آن آگاه سازید (در سفارش باید در توضیحات شرح دقیق از ارزش و وزن درج نمایید) ، عواقب هرگونه عدم آگاه سازی جمبوجت از بارهای تجاری از جمله مشکلات در زمانبندی تحویل، هزینه های مازاد گمرک و … به عهده شخص شما (کاربر) می باشد و ملزم به پرداخت هزینه های مازاد آن می باشید.
 • قیمت اعلام شده در جمبوجت برای هر کالا پس از تایید سفارش توسط تیم جمبوجت، در همان زمان قیمت نهایی آن کالا نبوده و با توجه به نوسان قیمت دلار و تاثیر مستقیم آن در خرید از آمازون یا هر فروشگاه اینترنتی خارجی دیگر، قیمت نهایی کالا در بازه های زمانی مختلف توسط فروشنده اصلی آن تغییر می کند. بنابراین چنانچه پس از ثبت سفارش و انجام عملیات پرداخت وجه، ارزش کالا تا زمان خرید نهایی توسط جمبوجت به هر دلیلی از قبیل افزایش قیمت کالا در سایت مرجع، افزایش نرخ ارز و … تغییر یابد، تامین هزینه اضافه بر عهده مشتری (خریدار) خواهد بود که به اطلاع ایشان خواهد رسید. بدیهی است در صورت انصراف مشتری، مبلغ پرداختی به حساب ایشان مسترد می گردد.
 • در صورتی که فروشگاه اینترنتی خارجی به دلایل مختلف اعم از عدم موجودی یا هر دلیل دیگری خرید را تایید ننماید، به محض اطلاع، کارشناسان جمبوجت مراتب را به اطلاع خریدار رسانده و مبلغ پرداختی به ایشان مسترد می گردد. بدیهی است در صورت تمایل خریدار به خرید کالای جایگزین، با شرایط و قیمت جدید، صورتحساب جدیدی برای مشتری صادر شده و با پرداخت مابه التفاوت خرید برای ایشان نهایی می گردد. همچنین در صورتی که کالای جایگزین دارای قیمت پایین تری باشد، مابه التفاوت به حساب مشتری پرداخت می گردد. در صورتی که یکی از آیتم های خرید حذف گردد (به هر دلیلی اعم از اینکه قابل تامین یا خرید نباشد) فقط ارزش کالای حذف شده عودت داده خواهد شد و سایر هزینه ها عودت داده نخواهد شد.
 • کلیه کالاهای تامین خارجی (خرید از خارج از کشور) سفارش داده شده بصورت غیر تجاری و پستی (شبکه پست خصوصی سریع و اکسپرس) وارد و تحویل مشتری می گردد و کلیه هزینه های قانونی آن از جمله هزینه های گمرکی آن از طریق پیمانکاران جمبوجت به نیابت از مالک کالا پرداخت خواهد شد.
 • مدت زمان سفارش شما از زمانی آغاز می شود که محصول سفارش داده شده شما به دست ما در ایستگاه های مستقر جمبوجت در چین یا سایر کشورها برسد.
 • همانطور که مستحضر هستید قوانین گمرکی در کشور ما ممکن است هر لحظه تغییر نماید لذا در صورتی که به هر دلیلی کالای شما در هنگام ترخیص از گمرک به تاخیر بینجامد به هیچ عنوان جزو زمان استاندارد ما محسوب نشده و جمبوجت در بخش هایی که کنترل حاکمیتی وجود دارد از پرداخت هر گونه خسارات به شما در خصوص زمانبندی مبرا بوده و مسئولیت تاخیر در این خصوص تماما به عهده مشتری می باشد، در مواقع نادر چنانچه در اطلاعات ارائه شده به ما ابعاد یا وزن توسط شما یا فروشنده اشتباه انعکاس یافته باشه یا عکس تصاویر وزن پایین تر از تصور را محاسبه نماید یا حقوق و عوارض واردات آن توسط گمرک بیشتر از برآورد ما شود ما آن را به شما اطلاع می دهیم و شما موظف به پرداخت آن هستید. در صورت عدم پرداخت وجه، کالا در انبار جمبوجت باقی خواهد ماند و بابت هر روز هر آیتم تا سقف یک کارتن هزینه انبار داری روزانه یکصد هزار تومان به آن تعلق خواهد گرفت که این هزینه بدل از اصل می باشد، پس از گذشت 60 روز جمبوجت هیچ مسئولیتی در خصوص نگهداری کالا نداشته و پس از این مدت کالا را دور خواهد انداخت یا به صلاحدید خود تعین وضعیت خواهد نمود و کاربر حق هیچگونه ادعایی نخواهد داشت.
 • چنانچه سفارش شما به دلایل قهریه یا شرایط فورس ماژور یا محدودیت های گمرکی کشور مبدا یا مقصد به تاخیر بیافتد، جمبوجت در خصوص تاخیر به وجود آماده تحت هیچ شرایطی هیچگونه مسئولیت مادی و معنوی ندارد.
 • فروشندگان چینی گاهی قیمت های گمراه کننده اعلام می کنند مثلا ۱-۱۰۰ دلار در واقع شما همیشه گرانترین مبلغ را در نظر بگیرید چرا که قیمت پایین جهت گمراهی مشتری می باشد. این مورد صرفا جهت آگاهی رسانی به کاربران توسط جمبوجت ذکر شده است و جمبوجت مسئولیتی نسبت به اشتباه کاربران یا گمراه کننده بودن فروشگاه اینترنتی خارجی ندارد.
 • در مواقعی که شما از سرویس فرست کلاس استفاده می کنید اگر فروشنده مبلغی بالاتر تا ۵۰% بیشتر از ارزش کالا به ما اعلام نماید (ممکن است هنگام خرید فروشنده قیمت را تغییر دهد یا قیمت مندرج در وب سایت فروشنده اشتباه باشد) ما به نیابت از شما این افزایش را تایید و خرید رو انجام می دهیم و با ارسال مستندات دقیق (فاکتور جدید فروشنده) تفاوت ریالی آن به حساب شما منظور خواهیم کرد و ملزم به پرداخت آن می باشد. لذا توصیه میگردد اگر میخواهید بصورت صد در صد از قیمت فروشنده مطمئن شوید ضمن مکاتبه با فروشنده از ایشان درخواست صدور پیش فاکتور (PI) نمایید و آن را در هنگام سفارش گذاری برای ما در صفحه سفارش خود بارگذاری کنید.
 • خدمات مکاتبه و یافتن شرکت های چینی و سرویس از شرکت های خارجی چینی و معرفی آنها یک سرویس اطلاع رسانی بوده و این مجموعه هیچگونه دخالتی در امور مربوط به تجارت کاربر با آن شرکت نداشته و لازم و مهم است پیش از هرگونه پرداخت و خرید از شرکت های مذکور اطلاعات کافی و اطمینان لازم در این خصوص کسب گردد، جمبوجت در خصوص مسئولیتی نسبت به هرگونه ارتباط و تبادلات کاربر با شرکت های معرفی شده به او ندارد.
 • کلیه مسئولیت های صحت و سلامت کالا با مشتری می باشد و لینک یا “مدل و اطلاعات کالا” فرستاده شده ملاک اصلی خرید بوده و چنانچه فروشنده در چین یا هر جای دنیا کالای معیوب یا مشکل دار را به ما تحویل دهد یا پس از پرداخت از سوی ما به نیابت از مشتری کالا را ارسال یا تحویل ننمایند و از ارسال آن امتناع ورزید، ما تنها می توانیم بر حسب تجربیات خود شما را راهنمایی کنیم چگونه آن را مرجوع نمایید یا امور حقوقی مربوط به استرداد وجه را از فروشنده انجام دهید و یا به نیابت از شما مواردی را پیگیری و انجام دهیم ولی در خصوص وجه خرید، کارمزد و سایر موارد مالی و تامین خسارات ناشی از این خرید به علت آنکه معرفی فروشنده یا اطلاعات کالا بصورت صریح از مشتری اخذ شده (درج لینک خرید یا مدل کالا یا درج عکس) و این مجموعه دخالتی به هر نحوی در انتخاب فروشنده یا نوع کالا نداشته تحت هیچ شرایطی به هیچ نحوی به عهده جمبوجت نمی باشد و کارمزد و سایر هزینه ها را تحت هیچ عنوانی مسترد نمی نماید به زبان ساده تر جمبوجت تنها یک تسهیل دهنده جهت خرید و تحویل کالا به شماست، لذا پیش از ارسال درخواست و لینک خرید به ما تمامی اطمینان لازم در خصوص اطلاعات سفارش خود، صلاحیت فروشنده، محل فروشگاه و کیفیت کالای تحویلی را به دقت بررسی نمایید، مطالعه کامنت ها داشتن تیک آبی وریفای و تاج طلایی علی بابا می تواند تا حدودی نشانه گر مورد اعتماد بودن فروشنده باشد اما جمبوجت به خود خود قادر به تایید یا رد فروشنده نیست و نخواهد بود.
 • لازم است به این نکته مهم توجه نمایید به علت پیچیده بودن شرایط خرید و حمل تحت هیچ شرایطی پس از پرداخت شما سفارش قابل لغو نمی باشد، همچنین تاخیر های ناشی از سوی شرکت هواپیمایی طرف جمبوجت نظیر هواپیمایی ماهان به عهده جمبوجت نبوده و جزو زمان اعلامی جمبوجت محسوب نمی گردد در صورتی که بخشی از سفارش شما عدم موجودی توسط فروشنده اعلام گردد به محض اعلام جمبوجت باید لینک جایگزین ارسال گردد موارد قابل مسترد شدن نمی باشد.
 • اگر به هر دلیلی بار شما از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان کالای “تجاری” شناخته شود ضمن زمان بر بودن ترخیص آن متعهد به پرداخت کلیه هزینه های “جانبی” و ترخیص تجاری و کارمزد ها و سایر هزینه های آن می باشید و جمبوجت در این خصوص هیچ مسئولیتی از هر نوع نداشته و نخواهد داشت اما تمام تلاش خود را برای انجام روال اداری آن و  ترخیص سریع آن از طریق پیمانکاران خود خواهد داشت، ضمنا جمبوجت تنها می تواند تصویر قبض انبار را در اختیار شما قرار دهد و بابت پرداخت صورتحساب مازاد صادر شده (به علت تقسیم مبالغ بر تمامی مشتریانی که بسته ها در محموله قبض شده وجود دارد) امکان ارائه اسناد مالی و غیره را نداشته و هیچ تعهدی در این خصوص ندارد و مشتری باید بلادرنگ اقدام به پرداخت مبلغ اعلامی مازاد از سوی جمبوجت نماید و حق هیچ گونه اعتراضی در این خصوص را نداشته و نخواهد داشت. ( لطفا به این بند بصورت بسیار  ویژه دقت فرمایید ). هزینه مذکور شامل کلیه هزینه های قانونی و دولتی و دستمزدها و … می باشد.
 • همانطور که میدانید کشور های مختلف دارای تعطیلی های متفاوت و مختلف می باشند مثلا در کشور چین از ۸ تا ۱۸ فوریه سال نو چینی میباشد و در این زمان کشور چین تعطیل می باشد در چنین مواردی زمان تعطیلی به زمان حدودی تحویل شما اضافه خواهد شد همچنین اگر تعطیلی اجباری در کشور طرف خرید نظیر قرنطینه دست جمعی یا غیره اتفاق بیفتد به زمان حدودی تحویل شما افزوده خواهد شد و جمبوجت در اینجا این مطلب را به آگاهی شما رسانده است.
 • جمبوجت ممکن است به دلیل بزرگ بودن جعبه یا سایر موارد از جمله محدودیت های گمرک چین، ترکیه یا امارات کالا را از جعبه خارج و در کیسه حباب دار و در کارتنی جدا (بدون علائم) بسته بندی نماید، لازم است به این نکته بسیار مهم توجه فرمایید چنانچه جعبه یا بسته بندی کالا برای شما مهم است در بخش توضیحات آن را به ما اعلام نمایید، در غیر این صورت شما این اختیار تام را به ما داده اید بسته بندی را حذف، تغییر یا ریپکینگ نماییم، البته بسته بندی مجدد مطابق با استانداردهای حفظ کالا در شرایط استاندارد می باشد.
 • چنانچه پس از ترخیص کالا، کالا دچار اضافه بار یا سایر هزینه های اضافی باشد که در بالا و این صفحه بصورت کامل شرح داده شده است از مشتری دعوت میگردد ضمن پرداخت اضافه هزینه ها کالای خود را تحویل گیرد، اگر به هر دلیلی کالا در انبار جمبوجت باقی بماند و مشتری اقدام به دریافت کالا ننماید هزینه انبار داری هر کارتن در روز یکصد هزار تومان بوده که از مشتری اخذ میگردد و مشتری ملزم به پرداخت آن می باشد.
 • جمبوجت در خصوص زمانبندی کالا هیچ وقت نمی تواند تاریخ دقیقی را به شما اعلام نماید، زنجیره خرید تا ارسال و تحویل کالا عملیات فشرده و پیچیده ای می باشد باید در نظر داشته باشید تمامی زمان های اعلام شده تخمینی و حدودی است، استدعا داریم هیچ گونه برنامه ریزی قطعی در خصوص زمان دریافت سفارش نداشته باشید، باید دقت فرمایید کالا زمانی محاسبه زمان اعلامی از سوی ما را میگذراند که کالا به انبار های ما در کشور مورد درخواست شما رسیده باشد، هرگونه قصور، تاخیر از سوی فروشنده به عهده جمبوجت نمی باشد، لذا در نظر داشته باشید زمانبندی اعلامی اولا حدودی است دوم از روزی آغاز می شود که کالا در یکی از انبار های خارجی ما وصول شده باشد لذا جمبوجت هیچ گونه مسئولیت مادی و معنوی از هیچ جهت در خصوص انواع تاخیر از جمله تاخیر در ارسال سفارش از سوی فروشنده یا غیره نداشته و نخواهد داشت.
 • کلیه کالاهای دارای باطری و موتور ( انواع موتور کوچک یا بزرگ ) مواد شیمایی، آرایشی، پودر با یک پرواز جدا انتقال پیدا خواهند کرد، باید دقت فرمایید استاندارد حمل و نقل این محموله ها حداقل چهل و پنج روز می باشد، لذا زمان استاندارد کالای خود را حداقل از ۴۵ روز محاسبه فرمایید، این زمان ممکن است تا دو برابر افزایش پیدا کند، همچنین این دسته از کالا ها باید دارای گواهی مناسب حمل و نقل و توسط مشتری به اطلاع ما رسیده شده باشند.
 • جمبوجت تلفن همراه یا دستگاه های سیم کارت خور از جمله انواع مودم یا امثالهم را رجیستر نمی کند، تمامی مسئولیت رجیستر به عهده شخص شماست و جمبوجت در این خصوص هیچ مسئولیتی از هیچ نوع نداشته و نخواهد داشت.
 • عدم موجودی، مغایرت، عودت کالا: چنانچه به هر دلیلی کالا در لحظه خرید در دسترس نباشد یا موجود نباشد مبلغ آن به حساب بانکی واریز کننده عودت داده خواهد شد، دقت فرمایید فقط ارزش کالا مذکور به حساب شما عودت می شود و سایر هزینه شامل پردازش و غیره از آن کسر میگردد به زبان ساده تر در صورت عدم موجودی یکی از ردیف های کالایی شما ارزش آن با محاسبه ارز روز خرید به شما عودت می شود مگر سفارش بصورت کامل خریداری نشده باشد در این صورت وجه سفارش بصورت کامل عودت می شود. در خصوص مغایرت چنانچه اشتباه از سوی جمبوجت باشد، جمبوجت آن را با هزینه خود خرید مجدد حمل و ترخیص و تحویل شما می نماید یا به صلاحدید خود مبلغ آن بخشی از سفارش که اشتباه شده است رو عودت می دهد. چنانچه کالا معیوب یا از سوی فروشنده اشتباه ارسال شده باشد تنها با پرداخت کلیه هزینه های صادرات کالا و واردات مجدد کالا توسط شما امکان عودت و تعویض آن وجود دارد. به هر صورت در کلیه موارد عودت وجه، وجه ریالی پرداخت شده توسط کاربر برای او واریز می گردد.
 • چنانچه تامین کننده از تامین کالا اجتناب کند، یا کالا آسیب ببیند یا گم یا مفقود شود یا هر اتفاقی بیفتد که جمبوجت اقدام به لغو سفارش نموده و امکان تحویل کالا را نداشته باشد و در زمان پرداخت خسارت اصل مبلغ پرداختی توسط کاربر را مسترد خواهد کرد و به این مبلغ هیچ گونه مبلغ مازاد تعلق نخواهد گرفت و هرگونه تغییر نرخ ارز و غیره تغییری بر میزان وجه پرداخت شده به کاربر نخواهد داشت و کاربر با قبول این قوانین می پذیرد که تحت هیچ شرایط نمیتوانید مبلغی بیش از مبلغ پرداخت شده به جمبوجت را دریافت نماید و “گذر زمان ” هیچ تاثیر بر مبلغ نخواهد داشت و جمبوجت به هیچ عنوان مبلغی بالاتر از مبلغ واریزی شما پرداخت نخواهد کرد. همچنین مجددا تاکید و اعلام میگردد برای کالاهایی که بخشی از آن خرید نشده باشد جمبوجت تنها معادل ارزش خود کالا را ( بدون محاسبه سایر هزینه ها ) به شما باز خواهد گرداند و سایر هزینه ها بدل از اصل وجه کالا عودت نخواهد پذیرفت.
 • خدمات خرید و پرداخت و ترخیص: پس از پرداخت و تائید سفارش شما در جمبوجت در اولین زمان مناسب سفارش به دفتر منطقه ای جمبوجت ارجاع و عملیات خرید و تحویل آغاز می شود باید توجه داشته باشید اگر لینک خرید توسط شما به ما معرفی شده است بخصوص در علی بابا تمامی مسئولیت صحت کالا با شماست برای همین منظور جمبوجت پیشنهاد می دهد پیش از خرید از سایت علی بابا پیش فاکتور با درج جزئیات دقیق را مد نظر قرار دهید اگر نیاز به راهنمایی دارید با کارشناسان ما ارتباط بر قرار کنید هرگز به کالای بسیار ارزان اعتماد نکنید بطور مثال پلی استیشن ۵ در بازار جهانی حدود ۷۰۰- ۸۵۰ دلار می باشد که گاها در سایت علی بابا این قیمت ۲۰۰- ۳۰۰ دلار است ، جمبوجت تا حدودی سعی و تلاش می کند مانع خرید شما از افراد شیاد در سایت علی بابا شود اما به عنوان یک واسطه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 • در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده و جمبوجت تلاش خواهد کرد محصول/محصولات مورد نظر شما را ظرف مدت مشخص تامین کند، درصورت عدم تامین کالا اقلام در انتظار تامین سفارش شما بصورت سیستمی لغو خواهد شد.
 • در شرایط خاص و تعطیلی سراسری در کشور ایران یا مبدا کشور که سفارش از آن تهیه می شود به مدت زمان سفارش اضافه خواهد شد.
 • در صورتی که کالا در گمرک به هر دلیلی متوقف شود جمبوجت تمامی تلاش خود را برای ترخیص آن انجام خواهد داد اما تضمینی بابت محاسبه زمان آن به علت فرایند پیچیده گمرک وجود ندارد. این بازه زمانی ممکن است بین سه روز تا شش ماه به طول انجامد.
 • چنانچه کالای سفارش داده شده با اطلاعاتی که غلط یا اشتباه به اطلاع جمبوجت رسیده باشد (هنگام ثبت سفارش توسط شما) به هیچ عنوان مسئولیتی متوجه جمبوجت نبوده و کالا غیر قابل عودت خواهد بود و چنانچه کالا مذکور مشمول اضافه هزینه (هزینه مازاد حمل و نقل، هزینه مازاد بسته بندی، هزینه مازاد انبار داری، هزینه مازاد گمرکی یا سایر هزینه ها فرودگاهی و خدمات گمرکی ) نیز گردد شما متعهد به پرداخت آن خواهید بود. تنها کالایی مرجوع می گردد که در هنگام خرید توسط دفاتر جمبوجت به اشتباه خریداری شده باشد. (دقت فرمایید چنانچه فروشنده نیز کالا را اشتباه به دست ما برساند ما مسئولیتی در خصوص آن به هیچ وجه نداشته و نخواهیم داشت).
 • ارتباطات الکترونیکی: هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات جمبوجت استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به جمبوجت ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و موافقت می‌‏کنید که جمبوجت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
 • آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد. بنابراین کاربر باید اطلاعات هویتی و اطلاعات حساب و اطلاعات تماس صحیح و به روز خود را ارائه دهد و مسئولیت عدم انجام این کار بر عهده خود کاربر است.
 • توجه داشته باشید که جمبوجت از شماره های خاص برای شما پیامک ارسال میکند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه جمبوجت را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.
 • ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان جمبوجت تخلف و سوء استفاده از نام جمبوجت است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به hello@jamboojet.com اطلاع دهید.
 • تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، آدرس رسمی این سایت یعنی jamboojet.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت جمبوجت هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.jamboojet.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.
 • کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت جمبوجت به وسیله ارسال کد رهگیری از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق سایت، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. جمبوجت دات کام همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی از سوی تامین کننده معرفی شده از سوی کاربر به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای جمبوجت محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
 • جمبوجت مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای جمبوجت دات کام محفوظ است.
 • در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت جمبوجت، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای جمبوجت محفوظ است. جمبوجت دات کام وجوه دریافتی را به حساب مشتری پنجم و بیستم هر ماه می باشد ( از زمان درخواست شما یا اعلام ما هر تاریخی به شما نزدیکتر باشد در آن تاریخ واریز انجام می پذیرد )  واریز می نماید و مشتری با ورود به سایت جمبوجت می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
 • کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، جمبوجت جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان میتواند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
 • با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه ” تکمیل اطلاعات حقوقی ” و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
 • آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • درصورتی که کالای درخواستی شما در انبار جمبوجت موجود باشد جمبوجت می تواند آن بدون خرید از فروشنده و جهت سهولت در سرعت انجام درخواست به شما تحویل دهد این به این معناست که اگر کالای مورد درخواست شما در انبار های جمبوجت موجود باشد یا امکان موجود کردن آن بصورت داخلی وجود داشته باشد ما بدون خرید و حمل مجدد آن را از منابع خود به هر نحوی تامین و به شما تحویل می دهیم.
 • در صورت ثبت سفارش به تعداد بالا و یا سفارشاتی که با تعداد اقلام بالایی همراه هستند، لازم است پیش از ارسال، سفارش مشتریان ابتدا توسط جمبوجت بررسی و در صورت تایید، پردازش گردد. پرداخت وجه و تسویه، قبل از ارسال کالا الزامی است؛ درغیر اینصورت سفارشات با هماهنگی مشتری کنسل شده و زمان بازپرداخت وجه به حساب مشتری پنجم و بیستم هر ماه می باشد ( از زمان درخواست شما یا اعلام ما هر تاریخی به شما نزدیکتر باشد در آن تاریخ واریز انجام می پذیرد ) می باشد.
 • تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.
 • لازم به ذکر است ورود سفارش به مرحله پیش از پرداخت و استعلام قیمت به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان شگفت‌انگیز که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد رهگیری خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که جمبوجت هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.
 • خسارت در هنگام حمل و نقل: جمبوجت همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و جمبوجت تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 • آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۶ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش جمبوجت اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش جمبوجت ارسال شود. (در صورتی که شرکت حمل کننده مسئولیت تامین خسارات وارده را به عهده بگیرد)، همچنین آسیب به جعبه یا بسته بندی یا پک سفارش یا محصول به هیچ عنوان آسیب به کالا یا دستگاه محسوب نمی شود، در فرآیند ارسال ممکن است کارتن یا جعبه محصول دچار تا خوردگی، جمع شدگی شود، و به هیچ وجه آسیب به جعبه به هر جهت آسیب به کالا محسوب نمی گردد و جمبوجت در این خصوص هیج مسئولیتی از هیچ جهت نخواهد داشت.
 • سقف پرداخت خسارت بابت خرابی، آسیب دیدگی، گم شدن کالا تا سقف هشتاد دلار آمریکا می باشد، هرگونه پوشش بیشتر باید به درخواست مشتری و در قالب بیمه نامه جدا از قرارداد تنظیم گردد، اگر این بیمه نامه توسط مشتری درخواست نشود نهایت سقف تعهدات جبران خسارت تا سقف هشتاد دلار به صلاحدید خود جمبوجت می باشد و مشتری حق هیچگونه درخواستی به هر شکل بیشتر از این میزان را نداشته و نخواهد داشت و کلیه دعاوی مرتبط با خسارات خارج از این مبلغ مردود و مورد پذیرش نمی باشد.
 • مسئولیت حفظ رمز عبور حساب کاربری به عهده خود کاربر می‌باشد و جمبوجت هیچ‌گونه مسئولیتی درباره آن ندارد.
 • استفاده از سرویس جمبوجت برای مقاصد غیرقانونی ممنوع است و در صورت استفاده غیرقانونی توسط کاربر، جمبوجت همکاری لازم را با مراجع ذی‌صلاح خواهد داشت اما هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 • جمبوجت طبق قوانین کشور اقدام به فروش هیچگونه کالای غیرمجاز و ممنوعه نمی کند. در صورتی که کالای غیرمجاز یا ممنوعه در جمبوجت به نمایش درآید، به معنای تایید مجاز بودن این کالا نبوده و پس از بررسی توسط کارشناسان شرکت از سایت حذف می گردد. بنابراین ثبت سفارش برای چنین کالاهایی امکان پذیر نیست و در صورت بروز خطا فورا با عودت وجه به خریدار، سفارش کان لم یکن تلقی شده و بدیهی است جمبوجت مسئولیتی در قبال سفارشات غیر مجاز و ممنوعه ندارد.
 • انتشار و توزیع هرگونه محتوای مجرمانه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از طریق حساب کاربری در جمبوجت به هر شکلی، نقض مفاد این توافق‌نامه است. در چنین شرایطی شرکت می تواند حساب‌کاربری کاربر را مسدود نماید.
 • در صورتی که کاربر در استفاده از خدمات جمبوجت با اختلال یا عدم کارکردی مواجه شود می‌تواند از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در وبسایت جمبوجت با کارشناسان جمبوجت صحبت کند.
 • در صورت تخلف کاربر از هر یک از مقررات این سند، شرکت می‌تواند حساب کاربری او را مسدود سازد. همچنین این امر مانع پیگیری حقوقی موضوع توسط شرکت نخواهد بود.
 • در صورتی که بنا به حدوث فورس ماژور، تاخیر یا عدم کارکردی در ارائه خدمات جمبوجت به وجود آید شرکت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

ماده سه) حل و فصل اختلاف

در صورت بروز هرگونه اختلاف فیمابین شرکت و کاربر، طرفین حتی الامکان موضوع را از طریق مذاکره حل و فصل می‌نمایند. در این خصوص کاربر متعهد به همکاری با شرکت و ارائه اطلاعات لازم و عنداللزوم حضور در جلسات حضوری یا آنلاین می‌باشد. در صورت عدم حصول توافق از این طریق، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مراجع قضایی ذی‌صلاح مراجعه نماید.

ماده چهار) مالکیت دارایی‌های فکری

کلیه دارایی‌های فکری متصور در خصوص جمبوجت انحصاراً و بدون هیچ‌گونه قید و شرطی در مالکیت شرکت بوده و حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به شرکت است. هر گونه نقض این مالکیت موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.

ماده پنج) حفاظت از حریم خصوصی

سند سیاست حریم خصوصی در این خصوص لازم‌الاجرا بوده و جزء لاینفک این قرارداد است.

ماده شش) تغییرات سند حاضر

 • شرکت مجاز و محق است که در مفاد این سند در هر زمان تغییراتی را به صورت کلی و یا جزئی اعمال نماید. بدیهی ا‌ست این تغییرات از طریق مقتضی به اطلاع کاربران خواهد رسید. در صورتی که پس از اطلاع‌رسانی، کاربر به استفاده خود از خدمات جمبوجت ادامه دهد، این امر به منزله پذیرش کلیه تغییرات از سوی او است.
 • هرگونه اخطار و اطلاعیه مربوط به جمبوجت از جمله اطلاعیه موضوع بند 1 همین ماده، تنها به ایمیل و یا شماره تماس اعلامی کاربران هنگام ثبت ‌‌نام ارسال و به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 • در مواردی که شرایط و مقررات حاضر، صراحتاً یا ضمناً حاوی حکمی نباشد، مراتب تابع عرف رایج در این کسب و کار می‌باشد.